Zánět tlustého střeva je nepříjemnou komplikací, která může v případě ignorování nebo neodborné léčby vést k celé spoustě dalších nepříjemností. Při zánětu musí postižený dodržovat důslednou dietu. V prvních dnech je tato dieta aplikována prostřednictvím sondy do žaludku nebo nitrožilně. Po odeznění akutní fáze zánětu může nemocný přejít na klasický dietní režim, který obsahuje v prvopočátku velké množství tekutin. Doporučována je zejména čistá nesycená voda a nejrůznější bylinné čaje. Přinášíme vám pár tipů na čaj na zánět tlustého střeva z lékárny, které mohou být při zánětu tlustého střeva nápomocny.
Bylinný čaj Serafin
Tento ručně sbíraný a balený čaj je standardně dodáván v 50 g balení. Čaj je vhodné konzumovat po odeznění akutní fáze zánětu. Slouží totiž primárně k regeneraci tlustého střeva, dále také pomáhá hojit střevní polypy a zmírňuje případnou plynatost. Bylinný čaj Serafin obsahuje Proskurník kořen, nať z Dobromyslu, plody fenyklu, kořen Lopuchu, kořen Mochny nátržníku a nať z Řepíku. Čaj můžete zakoupit v lékárnách nebo e-shopech od 49 Kč.
Čaj Čaga – čaj na zánět tlustého střeva
Čaga je speciálním druhem choroše, která roste zejména na Sibiři. Houba se sbírá zejména během jara a podzimu, kdy obsahuje největší množství účinných látek. Nejvíce účinných látek má údajně Čaga rostoucí na břízách. Pro regeneraci a léčbu zánětu tlustého střeva je vhodné popíjet odvar z houby v pravidelných intervalech. Klinicky je také prokázáno příznivé působení odvaru na obranyschopnost organismu. Houba se prodává v balení po 50 gramech a koupit jej můžete již od 99 Kč.
Bylinný čaj Vilcacora
Vilcacora patří mezi známé jihoamerické byliny (UŇA DE GATO) napomáhající řešit nemoci střev, zánětlivé onemocnění, Crohnovu chorobu, vředové choroby žaludku nebo posilovat imunitu organismu. Bylinný čaj obsahuje 100 g sušeného jemně řezaného lýka. Čaj zakoupíte od 98 Kč.