Tlusté střevo tvoří základ našeho imunitního systému. Ovlivňuje veškeré potíže s dýchacími cestami i časté virózy. Z tohoto důvodů je očista tlustého střeva nutná pro udržení našeho zdraví. Očistou rovněž přispíváme k prevenci rakoviny tlustého střeva.
Takto ne!
Konzumací přesoleného, přeslazeného, překořeněného, nebo chemicky ošetřeného jídla se můžete dostat do vážných zdravotních problémů, pokud nebudete pravidelně věnovat pozornost svému střevu. Všechny chemicky upravené potraviny, uzeniny, mléčné výrobky, cukr, maso vám porušují rovnováhu mikroflóry střeva. Prospěšná mikroflóra je zničena, nepříznivá mikroflóra se rozmnožuje, dochází ke kvašení a hnití potravy v trávicím systému. Vzniká kal, kterým se ucpává střevo. Tím pak dochází k zácpě. Důležité je začít odstraňovat příčiny zácpy a po projímadle sáhnout až nakonec. Lidé, kteří si zvyknou na používání projímadel, se potom obtížně vyprazdňují bez jejich použití.
Jak se stravovat při očistě
Při očistě tlustého střeva je nejlepší jíst co nejjednodušeji. Rozhodně je zapotřebí vyřadit ze svého jídelníčku uzeniny, sladkosti, mléčné výrobky a všechny chemicky ošetřené potraviny. Jíst rýži, jáhly, pohanku, zeleninu, ryby, atp. Vhodné je konzumovat dělenou stravu. Zvlášť zeleninu a maso, obiloviny společně se zeleninou. Nejíme tedy klasicky maso s přílohou. Neméně důležité je pít čistou vodu, která je antioxidantem. Voda je v naší stravě tím nejzákladnějším.
Doplňky stravy při očistě
Použijte třeba výtažek z rostliny Yucca, která čistí trávicí trakt a rozpouští usazeniny. Pro dostatečnou mikroflóru se přidávají střevní bakterie, například přípravky AC Zymes, Acidophilus, Probio Blance a dalšími, které jsou na trhu. Vhodné jsou také bylinné doplňky v podobě bylinkových čajů, které působí na střevo zásaditě. Dobré je střídat čaje na žaludek, střeva i játra. Očistu střeva doplňte vhodným pohybem ve formě vycházek a protahovacím a dýchacím cvičením.